Kalendár klasických kurzov

Na tomto mieste nájdete aktuálny popis a kalendár mojich kurzov z cyklu Škola prírodných záhrad.
Spoločnú logistiku ku kurzom nájdete popísanú kliknutím na tlačítko Kurzy.

Oznam! Júnové kurzy, teda Ukážková prírodná záhrada 2021, Liečivé rastliny zo záhrady, a Práca s energiami v záhrade sa už budú konať klasicky, teda v našej prírodnej záhrade a triede!

Milí prírodníci, kvôli zákazom a obmedzeniam ktoré boli v predošlých mesiacoch, sa som pripravila online alternatívy pre nasledovné témy: Navrhujeme prírodnú záhradu (7 hodín predtočených lekcií), Budujeme a premieňame prírodnú záhradu (3 hodinový záznam z online kurzu), Rastliny v prírodnej záhrade (3 hodinový záznam z online kurzu), Pestujeme v prírodnej záhrade (3 hodinový záznam z online kurzu), Prirodzená ochrana v prírodnej záhrade (záznam z online kurzu), Včely a iné opeľovače v prírodenj záhrade (záznam z online kurzu) a Hydina a iné malé zvieratá v prírodnej záhraed (záznam z online kurzu).

Bližšie informácie ku kurzu Navrhujeme prírodnú záhradu nájdete tu: https://www.skola-prirodnych-zahrad.sk/on-line-kurz-navrhujeme

Všetky online záznamy ako aj komplexný online Navrhovací kurz si môžete objednať cez E-shop. Kurzy vychádzajú obsahovo z mojej najnovšej knihy Škola prírodných záhrade, dostupná je tiež cez e-shop na web stránke

Naučíme sa, ako vnímať energie v záhrade, ako s nimi pracovať. Vysvetlíme si a budeme skúšať, ako vnímať auru stromov, rastlín, plodov. Vysvetlím veľmi základné pojmy, čo je "živa" a prečo pestovať plody, ktoré živu obsahujú.

Vypestujme si zdravie z vlastnej záhrady. Liečivé rastliny, ako súčasť záhradného priestoru. Bylinky, poznávanie, zber a spracovanie. Domáca prírodná lekárnička.
Kurz venovaný liečivým rastlinám a súvislostiam.

Vypestujme si zdravie z vlastnej záhrady. Liečivé rastliny, ako súčasť záhradného priestoru. Bylinky, poznávanie, zber a spracovanie. Domáca prírodná lekárnička.
Kurz venovaný liečivým rastlinám a súvislostiam.

Ako pestovať bez "chémie". Systém zmiešaných vyvýšených záhonov, vyskúšané kombinácie rastlín, bylinková špirála. Vlastné priesady, ako na to, aké semená vyberať. Špeciality, zlepšováky a netradičné spôsoby pestovania s názornými ukážkami (zemiaky v slame, paradajková veža, trvalá zelenina a iné). Pestujeme huby v záhrade.

Význam včiel, ako si ich nasťahovať do záhrady divé opeľovače, popis najznámejšíc. Význam sršňov, čo robia osy, ako si ubytovať čmele. Vyrobíme si spoločne jednoduchý hmyzí domček. Sliepky a kačky plemena indický bežec v záhrade. Čo potrebujú aby sa stali našimi pomocníkmi. Nároky na priestor a starostlivosť. Pre začiatočníkov.

Tento kurz je online alternatíva kvôli Covid. 3 hodiny online prostredníctvom aplikácie ZOOM. Kurz budem nahrávať.

Cena za kurz/osoba/deň

Všetky moje kurzy v rámci cyklu Škola prírodných záhrad sú v jednotnej cene 40,- EUR. Cena zahŕňa kávu a čaj, nezahŕňa dopravu, ubytovanie, obed. Bližšiu logistiku posielam po vyplnení prihlasovacieho formulára. 

Kurz z cyklu Škola prírodných záhrad 2021

Klasický celodenný štandardný kurz v našej výukovej záhrade a triede 

40€

Online kurz z cyklu Škola prírodných záhrad

3 hodinový online kurz alebo záznam z kurzu

20€

Online kurz Navrhujeme prírodnú záhradu

Tento kurz je kvôli komplexnosti témy natočený celý vopred. 7 hodín online lekcií

40€